אמבטיות

צוות כיור וברז מציגים בפניכם עולם של אמבטיות וג'קוזים, בשלל גדלים ועיצובים חדשים ומודרנים.

כיום יש אמבטיות מכל הסוגים. אם זה אמבטיות לתינוקות, אמבטיות קטנות, אמבטיות מעוצבות, אמבטיות ישיבה וכו'. גם נושא האמבטיונים לא מקופחת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות. ומקבלת מגוון רחב כמו: אמבטיון הזזה,אמבטיון מתקפל, אמבטיון מתקפל וכו'.

לאמבטיות של היום יש מגוון רחב של אפשריות להתקנה. אפשר לקבל אמבטיה פינתית או אמבטיה שנמצאת האמצע החדר. שכל אלה מתנקזים אך ורק לבחירת הלקוחות ופרי דמיונם של המעצבים השונים.

אמבטיות קדומות

הטכנולוגיה הדרושה לבניית מכלי מים פתוחים המשמשים לטבילת הגוף כולו הייתה בידי האדם עוד בשחר ההיסטוריה. האמבטיה הקדומה ביותר שהתגלתה מקורה משנת 1,700 לפנה"ס. היא נמצאה בארמון קנוסוס בכרתים. צורתה של האמבטיה זהה לצורתה המודרנית. ביוון העתיקה עשו שימוש באמבטיות עשויות בהט. באקרוטירי שבסנטוריני התגלו מערכות אינסטלציה לניקוז המים מתקופה זו. וכן מערכות להבאת מים חמים וקרים ממעיינות.
הן תרבות יוון העתיקה והן תרבות האימפריה הרומית הכירו בהנאה שברחצה במים חמים. ואף האמינו כי רחצה זו מחזקת את גוף האדם. ברחבי האימפריה הרומית נבנו בתי מרחץ ציבוריים. ובארמונות המלכים והאצילים נבנו חדרים פרטיים ובהם מקומות.
חדרים שהתגלו בארמונות החשמונאים ביריחו וכן בארמונות הורדוס במצדה, הרודיון ויריחו.

לאחר נפילת האימפריה הרומית פחת השימוש במרחצאות ציבוריים. בתקופת הרנסאנס לא נהגו אנשים להתרחץ מחשש שהרחצה מביאה מחלות. לכן לא הותקנו בבתים פרטיים. השימוש בבתי מרחץ ציבוריים פחת ופחת עם השנים. בראשית המאה ה-20 החל הנוהג לבנות חדרים בדירות מגורים

אמבטיות בעידן המודרני

אך קיימות, כמו  פיברגלס המודרניים יותר עשויים חומרים אקריליים או פיברגלס. כמו אך קיימות החלופות פלדה מצופת פורצלן, פלדה מצופת אמייל או מעץ.עשויים בדרך כלל כמו היפני המסורתיים. עד לאחרונה היה בנוי מעץ. היו המלבניים הם כאלה. אך עם התפתחותם של אקריליים המעוצבים בחום, יותר ויותר צורות הופכות זמינות.  ניתן להשיגם במגוון גוונים, בדרך כלל תמורת תוספת תשלום.

  בעידן המודרני יש פתח ניקוז בתחתיתם ופתח למניעת הצפה בסמוך לשפתם העליונה. הם עשויים לעמוד באופן חופשי, להיות בנויים לתוך המבנה או אף שקועים בתוכו.

אנו נשמח לעזור ולהשיב על כול שאלה

צריכים עזרה? פנו אלינו

    Call Now Buttonהתקשרו עכשיוScroll Up
    WhatsApp chat
    דילוג לתוכן